מערכת CRM

כיצד מערכת CRM תהפוך את העסק שלך ליעיל

בוודאי יצא לך לומר אינספור פעמים לעצמך שאין מספיק שעות ביום בהקשר של נושאים רבים. אמרה זו נכונה במיוחד בעולם המכירות שבו משמעות הזמן היא כסף. על פי מחקרים רבים כמעט חמישים אחוז מבעלי העסקים הקטנים מדרגים זמן כנכס החשוב ביותר של העסק שלהם, רבע מהם משלמים סכומים גדולים עבור שעות נוספות. ככל שניהול הזמן שלך יותר יעיל כך התוצאות בשורה התחתונה יהיו טובות יותר. עסקים קטנים צומחים מהר באמצעות צמצום זמן המכירה, הכשרה של נציגי המכירות שלהם באופן יעיל על מנת לסגור עסקאות במהירות. זהו בדיוק השלב שבו מערכת ה-CRM נכנסת לפעולה.

ניהול לידים

הבאת מספר רב של לקוחות חדשים יכולה להיות אתגר לא קטן עבור צוותי מכירות של עסקים קטנים. חוסר היכולת נובעת בדרך כלל ממספר סיבות עיקריות:
חוסר יכולת לשייך לידים נכנסים לנציג המכירות המתאים, חוסר מידע על לקוחות פוטנציאליים
אי ידיעת היסטורית לקוח לפני קיום שיחת מכירה טלפונית, חוסר יכולת לנתח ולחזות הכנסות עתידיות.
מערכת ה- CRM מאפשרת לנציגי המכירות לשמור מידע רלוונטי על לידים כך שבכל יצירת קשר המידע הרלוונטי יהיה מוכן.

צמצום זמן המכירה

מערכת CRM
כמובן שאנשי מכירות זקוקים לזמן על מנת לבצע מכירה אך חלק מהזמן הזה יכול להתקצר באמצעות כמה פעולות פשוטות.:
תקשורת של צוות המכירות בשטח היא אתגר לא קטן, אך למרבה הפלא מעטים מנצלים את יתרונות הסמארטפון והטאבלט שמאפשרים לייעל את הזמן ומגבירים את התקשרות בין אנשי המכירות. שימוש במכשיר סלולרי על מנת לצפות בנתונים ולשתף מידע
ספקו ערוץ אחד משותף לאנשי המכירות לשתף ולעדכן מידע שיצמצם תכתובות מייל והודעות טקסט שנשארים ללא תיעוד.
מערכת ה- CRM הנכונה מסונכרנת עם מכשירים ניידים מכל מקום בכל שעה דרך הענן כך שכל הצוות מעודכן במידע החדש ביותר בלחיצת כפתור.

ידע זה כוח

על מנת ליצור מערכת מכירות משומנת עליך לאסוף מידע חיוני במהלך תהליך המכירה על הלקוחות הפוטנציאליים שלך ולשמור אותם בצורה מסודרת בצמוד למידע נוסף על הלקוח. למרות שלהכניס כסף עומד בראש סדר העדיפויות שלך מידע זה עשוי לעזור לך בהמשך להפוך ליד ללקוח משלם.
מערכת ניהול הלקוחות עוזרת לפתור בעיה זו באמצעות ריכוז מידע חיוני על הלקוח במקום אחד הכולל: היסטורית לקוח, משימות עבר ללקוח, פגישות קודמות עם הלקוח, מידע שצורף לכרטיס לקוח, מוצרים שנרכשו על ידי הלקוח ועוד.
לחצו כאן להתנסות חינם במערכת ניהול הלקוחות של PowerLink CRM

מאת

דרור מגל

דרור מגל מייסד איי ווב ומומחה לשיווק באינטרנט, יזם אינטרנט סדרתי, הקים עד היום מעל 100 אתרי אינטרנט עבורו ועבור לקוחות עסקיים, פיתח בעצמו מערכות תומכות רבות כגון מערכות ניהול תוכן, מערכות ניהול לקוחות ועוד ועוסק בתחום השיווק באינטרנט על כל גווניו מעל 10 שנים. קרא עוד