אודות

דרור מגל

שלום, שמי דרור מגל.

החל מינואר 2010, עבודה באינטרנט הינה העיסוק המרכזי שלי, לאחר שלפני חודש החלטתי להעניק לעצמי מתנת יום הולדת מיוחדת ולהגשים חלום. להיות עצמאי, לחיות כמו שאני רוצה, להיות הבוס של עצמי.

ההחלטה לעשות שינוי בחיים לא הייתה קלה אך הבשילה לכדי מציאות לאחר שעיסוקיי באינטרנט בשעות הפנאי הצליחו להכניס לי את אותה משכורת כמו משרת ההייטק שלי ובהשקעה ממוצעת של כ-3 שעות עבודה ביום…

אז הינה סיפור קצר, שהתחיל בשנת 2003 כשקניתי דירה ולקחתי משכנתא…
בדיוק הייתי לקראת סיום התואר שלי בהנדסת תכנה וניהול כאשר אחד הקורסים היה תכנות באינטרנט ובניית אתר.

קנינו דירה חדשה בפרויקט בן 4 בניינים וחיפשתי דרך לתקשר עם שאר הדיירים, לשאול שאלות ולתת תשובות. הקמתי אתר קטן עם פורום שבו כל הדיירים יוכלו להתעדכן ולעדכן. מהר מאוד הבנתי שכדאי לפתח את זה ולתת אפשרות לכל פרויקט חדש את האפשרות ליצור קשר בין הדיירים וכאן נולד פורטל בית משותף. חשבתי על אתר קטן שיכניס לנו קצת כסף ו יכסה את המשכנתא וגם ייתן לאבא שלי (שהפך לשותף שלי) השלמת הכנסה לפנסיה שלו. לא תיארתי לעצמי לאן זה יגיע אחרי כמה שנים…

את החודשים והשנים הבאות ניצלתי כדי ללמוד עוד ועוד על בניית אתרים, קידום אתרים בגוגל ולפתח את האתר והשרותים שבו. בדרך עברתי לעבוד בחברה חדשה – סטארהום בתפקיד מהנדס שירות, תפקיד מעניין ומאתגר שדרש נסיעות מרובות ברחבי העולם. ביקרתי בעשרות מדינות, ב-4 יבשות. פגשתי המון אנשים מתרבויות שונות.

גיליתי עם השנים שאמנם עולם ההיטק יכול לפנק אך עם זאת יכול לסכן אותי ואת משפחתי. לא ראיתי בחיים של עובד הייטק איכות חיים למרות הרכב, ימי הכיף והמשכורת הלא רעה (שקוצצו עם השנים גם הם). עבודה עד שעות מאוחרות, טיסות באמצע הלילה, טלפונים בכל שעה וחיים מפרויקט לפרויקט. החברה ועולם ההיטק בכלל עברו גלי פיטורים בשנים האחרונות ולא התכוונתי למצוא את עצמי יום אחד ללא יכולת לפרנס את משפחתי. להפך, הפיטורים והורדות השכר רק העלו לי את המוטיבציה. הבנתי שאני חייב לסמוך רק על עצמי…

מאז ועד היום, ניצלתי כל רגע פנוי שהיה לי על מנת ללמוד ולחקור ולפתח את האתר ואת עסק האינטרנט שלי. בעקבות הנסיעות המרובות במסגרת העבודה יכולתי לנצל את שעות הטיסה, ההמתנה בשדות תעופה והערבים על מנת ללמוד עוד ועוד איך לנצל את יכולות האינטרנט כדי להיות עצמאי.

את אלפי השעות ניצלתי לקריאת מאמרים, מדריכים, בלוגים, ספרים וקורסים מקוונים מהאנשים שעושים את זה וקיבלתי מהם השראה וידע. ניסיתי למצוא גם את הדרך שלי להגיע לשם… והאמנתי בעצמי!

האתר מוקדש לכל חבריי שליוו אותי בשנים האחרונות, תמכו ופרגנו וגם למי שרוצה להיות עצמאי ולהתפרנס מעבודה מהבית דרך האינטרנט (ייבנה כאן מדריך – בקרוב).