כתיבת תוכן לאתר אינטרנט

כתיבת תוכןכתיבת תוכן לאתר אינטרנט – מבוא

מאמר לאתרי אינטרנט הוא חלק גדול מהאפשרויות העסקיות שלנו כיום. האינטרנט הוא מאגר לקוחות בלתי נדלה, אשר אנחנו יכולים באמצעות כתיבת מאמרים בצורה נכונה למשוך מתוכו המוני קוראים ולקוחות פוטנציאלים ביום אל האתר שלנו ואל העסק שלנו.

במאמר הבא נביא לפניכם מספר טיפים ועצות שחשוב שתיישמו במאמרים אשר אתם כותבים לאתרי האינטרנט שלכם, וכך תוכלו להגדיל את מספר הלקוחות שלכם. (והנה קיבלתם את הטיפ השני – כבר בתחילת המאמר, בפסקת המבוא, צריכה להיות סיבה 'מספיק טובה' עבור הקורא להמשיך. עכשיו, כשאתם יודעים שקריאת התוכן הזה תביא לשיפור כתיבת המאמרים שלכם והגדלת כמות הלקוחות הפוטנציאלים – אנחנו יודעים שתמשיכו לקרוא אותו).

שלושה כללי יסוד לכתיבת תוכן לאתר אינטרנט

שלושה דברים סופר חשובים במאמר לאינטרנט –

1. שהתוכן יהיה רלוונטי לתחום אותו אתם מנסים לקדם. הרבה אנשים מכניסים לאתרי האינטרנט שלהם הרבה חומר לא קשור, רק כדי להגדיל את נפח האתר שלהם משום שהם חושבים שכך הוא מתקדם בגוגל. אז זהו, שלא. גוגל חכם ויודע טוב מאוד לעשות הצלבות ובדיקות ולראות אם אתם מכניסים מאמרים רלוונטיים או שאתם סתם מנפחים את האתר שלכם בחומר לא רלוונטי.

2. אמינות – אתם חייבים לכתוב באמת, להשקיע במאמרים ולהעלות לאתרים שלכם מאמרים אמינים, שמי שקורא אותם לא יחשוב שמסבנים אותו או שרק מנסים למכור לו מוצר. מי שיחשוב כך, פשוט ימשיך הלאה – לאתר הבא אחריכם בגוגל – כדי למצוא את מה שהוא באמת צריך.

3. חשיבות – הדברים שאתם כותבים צריכים להיות חשובים ומתאימים למי שקורא אותם. בדיוק כמו המאמר הזה – אם אתם אנשים שכותבים תוכן לאינטרנט על מנת לשווק את האתר שלכם ולהגדיל את כמות הלקוחות הפוטנציאלים – המאמר הזה חשוב עבורכם, ונותן לכם כלים אמיתיים שיעזרו לכם.

והנה קיבלתם את הטיפים השלישי והרביעי שלכם – הדגשות של מלים חשובות עבור הלקוחות שלכם, מושכות את העין ועוזרות לקרוא את המאמר. בנוסף, מספרים (1, 2, 3…) מאוד מסדרים את המאמר ועוזרים לקורא להבין אותו.

כותרות משנה

כותרות משנה מודגשות מושכות גם הן את העין ועוזרות לקורא לסדר את המידע.

פסקאות

חלוקה לפסקאות עוזרת מאוד בכתיבת תוכן לאתר אינטרנט – היא מסדרת את התוכן הן עבור הכותב, אשר כותב לעצמו מספר 'ראשי פרקים' לפני הכתיבה וזורם איתם בכתיבה. גם עבור הקורא הן חשובות – שוב, הסדר.

הפסקאות צריכות להיות קצרות יחסית. והנה הטיפ החמישי – אבל לא קצרות כמו הפסקה 'כותרות משנה' אשר כתובה מעל זו, משום שהיא קצרה מדי. כתבנו אותה כך רק כדי לומר לכם מה לא כדאי. שורה אחת לא מצדיקה פסקה שלמה.

אל תכתבו פסקה חדשה עם כותרת חדשה אם אין לזה הצדקה. אז הנה רק לרגע נמשיך את הפסקה על כותרות המשנה – משום שהיא כן חשובה בפני עצמה: כדאי, אם אפשר, שכותרות המשנה יכילו בתוכן את מלות המפתח של המאמר (תיכף נגיע לזה). יחד עם זאת, אל תכתבו כותרות משנה מאולצות – אם זה מתאים, הכניסו אליהן את מלו המפתח. אם לא – לא. הקוראים שלכם יבינו אם הכנסת מילת המפתח הייתה מאולצת.

מלות מפתח בכתיבת תוכן לאתר אינטרנט

מלות המפתח הן המלים אשר אתם רוצים לקדם בגוגל. אלו המלים שהלקוחות הפוטנציאלים שלכם יקלידו בגוגל על מנת להגיע אליכם. למשל – 'כתיבת תוכן לאתר אינטרנט' הן מלות המפתח של מאמר זה. חשוב להכניס את מלות המפתח מספר פעמים במאמר אך שוב – לא בצורה מאולצת.

כתיבת תוכן לאתר אינטרנט, כתיבת תוכן לאתר אינטרנט, כתיבת תוכן לאתר אינטרנט. זו שוב הייתה דוגמא מה לא לעשות. (לא לכתוב פסקאות חדשות אם אין להן הצדקה, ולא לדחוף סתם את מלות המפתח שלכם למאמר ללא צורך ובלי הקשר – וכבר ראינו אנשים עושים את זה, לכן אנחנו כותבים שלא כדאי).

שני טיפים נוספים לכתיבת תוכן לאתר אינטרנט

לינקים – קישורים – אחד הדברים הכי חשובים במאמר לאתר אינטרנט הוא קישורים חיצוניים (לאתרים אחרים) ופנימיים (לדפים אחרים באותו אתר) קישורים טובים לאתרים טובים או לדפים בהם יש כניסות רבות באותו האתר יהיו מועילים מאוד בקידום האתר שלכם בגוגל בעזרת המאמר אשר אתם כותבים לאתר שלכם במיוחד אם הקישורים יהיו על מלות המפתח שלכם.

זה היה טיפ מספר שש – קישורים. טיפ מספר שבע הופיע אף הוא בפסקה הקודמת, מישהו מזהה?

סימני פיסוק – בכתיבת תוכן לאתר אינטרנט חשוב מאוד להשתמש בסימני פיסוק בצורה נכונה. וגם, לא לכתוב משפטים ארוכים מאוד (כמו למעלה – למעשה כל הפסקה הייתה משפט אחד ארוך וללא סימני פיסוק – טעות גדולה). סימני פיסוק מסדרים את הקריאה והם צריכים להיות הגיוניים וטובים על מנת לא לגרום לקורא לעצור ולנסות להבין מה כתוב – העידן של האינטרנט הוא עידן מהיר, ואנשים רוצים לקרוא הרבה במעט זמן.

פסקת סיכום

פסקת הסיכום היא פסקה חשובה מאוד במאמר, משום שהיא התמצית – היא אומרת את כל מה שנכתב עד עתה במעט מלל. היא צריכה להכיל את מה שהיה במאמר ולא להכיל חומר חדש. לכן אתם בטח אומרים עכשיו – 'אבל הנה, כתבתם את טיפ מספר שמונה בפסקת הסיכום – הכנסתם חומר חדש'. צודקים, ולכן –

פסקת סיכום

מאמר זה עסק בכללים לכתיבת תוכן לאתר אינטרנט. במאמר שמונה טיפים חשובים לכתיבה, והם – כתיבת תקציר בולט ומושך, כתיבת מבוא קצר ומגרה, חשיבות הדגשות ומספרים במאמר באינטרנט, אורך רצוי של פסקאות במאמר, החשיבות של הכנסת קישורים למאמר, חשיבות סימני הפיסוק וכן מבנה ותוכן רצויים בפסקת הסיכום.


רוצה להגיב על הפוסט?

דרור מגל

אודות דרור מגל

דרור מגל מייסד איי ווב ומומחה לשיווק באינטרנט, יזם אינטרנט סדרתי, הקים עד היום מעל 100 אתרי אינטרנט עבורו ועבור לקוחות עסקיים, פיתח בעצמו מערכות תומכות רבות כגון מערכות ניהול תוכן, מערכות ניהול לקוחות ועוד ועוסק בתחום השיווק באינטרנט על כל גווניו מעל 10 שנים. קרא עוד