פתרון בעיית זיכרון Buffer Overrun Detected

Buffer Overrun Detected –  בעיה ידועה הקשורה להפעלת word לגירסאותיו.

הקובץ שמייצר את הבעיה ושאליו צריכים להגיע על מנת לפתור את הבעיה הוא custom.dic  – קובץ המטפל במילון של הוורד. ברגע שהוא מתמלא הוא יוצר בעיית זיכרון שלא מאפשר להפעיל את ה word.

הדרך הפשוטה להגיע לקובץ הוא להקליק F3 בשולחן העבודה  Desk Top. בצד ימין למעלה קיים חלון חיפוש. יש להכניס לחלון את המונח custom.dic . התוצאה מציגה את הקישור באתר עצמו. הקליקו על הקובץ על מנת לפתוח אותו, מחקו את הקיים ושימרו באותו המקום.

אפשרות אחרת היא להיכנס לקובץ בהתאם לקישור, כל אחד והגירסה העדכנית של המערכת שלו.

הקליקו על הקובץ. יפתח לכם חלון עם מונחים שונים. מחקו את המונחים ובצעו שמירה. מצב זה מרוקן את הזיכרון של הקובץ ותוכלו להמשיך לעבוד עם הוורד ללא בעיות.

הצעה ידידותית –  תייצרו לקובץ custom.dic קיצור דרך והעתיקו אותו לשולחן העבודה כך שכל פעם שתקבלו הערת buffer תפתחו את הקובץ נקו אותו ותוכלו להמשיך לעבוד ללא בעיות.

ישנן עוד מספר דרכים למצוא את הקובץ:

Windows XP
1) לסגור את כל יישומי האופיס.
2) להגיע לקובץ custom.dic שנמצא תחת ספרייה proof, לפתוח אותו, למחוק את התוכן ולשמור באותו המקום.
C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Microsoft\\Proof\custom.dic

Windows 7

C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Roaming\Microsoft\Proof\custom.dic

אופציה אחרת היא מחיקת המילון הקיים בוורד ויצירת מילון חדש. ניתן להגיע לשם דרך כלים>אפשרויות<איות ודיקדוק>מילונים>מחיקת המילון הקיים ולהוסיף  את מילון ברירת המחדל של וורד.

הפתרון המומלץ על ידינו הוא הפתרון שהוצג בתחילת הפוסט באמצעות F3. מצב זה לא מחייב ידע מיוחד בקישורים בתוך המערכת, מאפשר למערכת עצמה למצוא את קובץ ה custom.dic ולעדכן במהירות ללא כל בעייה.

בהצלחה.

 


רוצה להגיב על הפוסט?

דרור מגל

אודות דרור מגל

דרור מגל מייסד איי ווב ומומחה לשיווק באינטרנט, יזם אינטרנט סדרתי, הקים עד היום מעל 100 אתרי אינטרנט עבורו ועבור לקוחות עסקיים, פיתח בעצמו מערכות תומכות רבות כגון מערכות ניהול תוכן, מערכות ניהול לקוחות ועוד ועוסק בתחום השיווק באינטרנט על כל גווניו מעל 10 שנים. קרא עוד